Emulatory CASIO PV-1000 – Zestawienie

Zestawienie emulatorów Casio PV-1000

CASIO PV-1000 to konsola trzeciej generacji, która pojawiła się na półach Japońskich sklepów w październiku 1983 roku, tylko po to, by zniknąć z nich kilka tygodni później.

I tyle wiemy na pewno. Nie ma oficjalnych danych, dlaczego firma Casio wycofała dopiero co wprowadzony produkt. Nie znalazłem żadnej wiarygodnej listy gier wydanych na tę konsolę, ani nawet przybliżonych statystyk o ilości sprzedanych egzemplarzy.

Dość ciekawy artykuł o PV-1000 znajdziecie na stronie Retroage.net : KLIK, chociaż wygląda na to, że jego autorzy również nie dotarli do żadnych naprawdę wiarygodnych danych o tej maszynce.

Dla mnie, jako osoby której kompletnie nie interesuje kolekcjonowanie a jedynie poznawanie retro sprzętów najistotniejsze jest to, że nawet tak niszowa konsola jak ta doczekała się dedykowanego emulatora. Jego twórca jest guru wielbicieli zapomnianych maszyn Takeda Toshiya, na którego stronie oprócz emulatora CASIO PV-1000 znajdziecie 119 innych emulatorów równie niedocenionych urządzeń.

ePV-1000 Emulator

Informacje o emulatorze.
Ostatnia aktualizacja : ????
Projekt aktywny : TAK
Oficjalne kompilacje : Windows
Język Polski : NIE
Portable / Instalator : TAK / NIE

ePV-1000 jak już wspominałem to jedyny znany mi dedykowany emulator konsoli Casio PV-1000. Dzięki dobrze zorganizowanemu meni i usunięciu zbędnych funkcji obsługa tego programu jest banalnie prosta, chociaż nazewnictwo zakładek może być nieco mylące. Poza podstawowymi opcjami jak ustawienia sterowania i grafiki dodano również możliwość zapisu stanu gry i nagrywania rozgrywki w kilku formatach wideo.

Normalnie nie planuje robić takich rzeczy jednak przy konsoli, o której pewnie 95% z was nigdy nie słyszało, myślę, że można nieco nagiąć prawa autorskie 🙂

Klikając "CASIO PV-1000 Set" możecie pobrać pakiet zawierający emulator i gry, jakie udało mi się znaleźć w sieci. Niestety wytropiłem tylko 13 tytułów z 15 które ponoć powstały dla tej maszyny.Zalety :


  • Prosta konfiguracja
  • Zapis Audio/Video
  • Zapis/Odczyt stanu gry
  • Pełna konfiguracja pada

Wady :


  • ---

Dedykowany emulator CASIO PV-1000 nie przypadł ci do gustu ?
Wypróbuj multiemulator, który potrafi udawać tę konsolę.


  • MAME / MESS — wymaga dedykowanych biosów i romów.

W razie jakichkolwiek problemów związanych z emulacją konsoli CASIO PV-1000 zapraszam do zakładania tematów na forum.


Jeśli ktoś z was zna inne, warte uwagi dedykowane emulatory konsoli PV-1000, byłbym bardzo wdzięczny za podrzucenie linków.


Powiązane posty

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
View all comments