Emulatory Nintendo 3DS – Zestawienie

Zestawienie emulatorów konsoli Nintendo 3DS

Nintendo 3DS to przenośna konsola ósmej generacji, sprzedawana w latach 2011 - 2020.

Charakterystyczną cechą tego urządzenia jest możliwość wyświetlania stereoskopowych efektów 3D bez użycia okularów lub innych dodatkowych akcesoriów. Jeśli chodzi o emulatory konsoli Nintendo 3DS to, podobnie jak przy wcześniejszych modelach DSi czy DS nie mamy zbyt dużego wyboru, w sumie to nie mamy żadnego wyboru, ponieważ istnieje tylko jeden aktywnie rozwijany projekt i nazywa się on Citra.


Citra - Emulator konsoli Nintendo 3DS

Informacje o emulatorze.
Ostatnia aktualizacja : 2023
Projekt aktywny : NIE
Oficjalne kompilacje : Windows
Linux
macOS
Android
Język Polski : TAK
Portable / Instalator : TAK / TAK

Jak wspomniałem wcześniej, Citra jest jedynym w pełni funkcjonalnym emulatorem konsoli Nintendo 3DS, ale program został przeportowany na wszystkie najpopularniejsze systemy operacyjne, co częściowo rekompensuje brak konkurencji.
Proste przejrzyste opcje konfiguracyjne, w których ogarnięciu pomaga polska wersja językowa, ponad 160 gier działających perfekcyjnie i drugie tyle działających bardzo dobrze (drobne artefakty) do tego możliwość zakładanie "pokoi" w których można grać z innymi osobami przez sieć WI-FI to tylko kilka zalet tego emulatora.
Citra jest nadal w fazie rozwojowej, dlatego możemy być pewni, że z każdą nową odsłoną tego programu dostaniemy powiększoną bibliotekę obsługiwanych gier, nowe ciekawe funkcje, może nawet pewnego dnia użytkownicy Raspberry Pi doczekają się dedykowanej kompilacji.

W dniu 4 marca 2024 po pozwie od Nintendo prace nad emulatorem Citra zostały wstrzymane. Więcej szczegółów znajdziecie tu: KLIKZalety :


  • Polska wersja językowa
  • Prosta konfiguracja
  • Obsługa lokalnych sieci Wi-Fi 3DS
  • Debugger
  • Opcja zapisu filmów z rozgrywki
  • Spora liczba idealnie działających gier
  • Możliwość wczytania cheatów

Wady :


  • Emulator jest nadal w fazie rozwojowej, więc wytykanie jakichkolwiek wad byłoby dziwnym ruchem

Jeśli ktoś z was zna inne, warte uwagi dedykowane emulatory konsoli Nintendo 3DS, byłbym bardzo wdzięczy za podrzucenie linków.


W razie jakichkolwiek problemów związanych z emulacją konsoli Nintendo 3DS zapraszam do zakładania tematów na forum.


Powiązane posty

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
View all comments