Graj w klasyki z Commodore 64 On-line za free

Commodore 64 On-line

Tym razem szybki niusik dla fanów C64. Niedawno, całkiem przypadkiem odkryłem zupełnie nową stroną, na której można grać w klasyki z Commodore 64 on-line.

Niby nic szczególnego, bo takich stron jest sporo, jednak po nieco dokładniejszych oględzinach i szczegółowym obwąchaniu tematu okazało się, że ten projekt jest inny i zasługuje na szczególną uwagę.

Co wyróżnia tę stronę? Po pierwsze to to, że wykorzystany na niej został nie jakiś port skomplikowanego emulatora, a autorski projekt o nazwie ty64. Jest to stworzony od podstaw emulator, w którym autor (Krisztián Tóth) uwolnił nas od całego procesu grzebania w ustawieniach, pozostawiając tylko opcje przydatne dla graczy. Pod mądrze dobranymi ikonkami znajdziemy: instrukcję do gry, zapis/odczyt stanu gry, mniej lub bardziej agresywne efekty CRT, opcję rozpoznawania pada, zmianę palety barw oraz wirtualną klawiaturę. I tyle to cała konfiguracja!

Podobnie jak funkcje emulatora, wygląd listy gier została ograniczona do niezbędnego minimum, czyli: screeny, tytuły i wyszukiwarkę. Autor mógł sobie odpuścić tworzenia skomplikowanego indeksu z jednego prostego powodu: w zestawieniu znajdują się jedynie najpopularniejsze tytuły, bez żadnych śmieciowych pozycji, które tylko wydłużają listę.

Aktualnie możemy wybierać spośród 335 gier, jednak zgodnie z zapowiedziami Krisztiána liczba ta będzie się systematycznie zwiększać.

 


 

Powiązane posty

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
View all comments