Wydano OneLoad64 Games Collection v4

OneLoad64 Games Collection v4

Kilka dni temu pojawiła się informacja, która powinna zainteresować wszystkich fanów Commodore 64. StatMat udostępnił OneLoad64 Games Collection v4, czyli potężną, profesjonalnie przygotowaną kolekcję gier dla C64. Z tego niesamowitego pakietu mogą korzystać zarówno amatorzy grania na emulatorach, jak i posiadacze oryginalnych Comodorków wyposażonych w osprzęt typu sidekick64, BackBit, EasyFlash cartridge, SD2IEC, 1541 Ultimate, Tapecart itp.

Od razu po rozpakowaniu paczki w folderze głównym zobaczycie ponad 2000 gier w kartridżowym formacie .crt (Magic Desk), i żeby była jasność, nie są to jakieś badziewne romy przekonwertowane do tego formatu, tylko specjalnie dla tej kolekcji zrobione zrzuty. Poza grami, w folderze głównym jest jeszcze pięć innych folderów.

MultiLoad64 - tu zadziejmy prawie sto gier przekonwertowanych do formatu .crt. W oryginale były to gry "multi-load" czyli takie, które podczas rozgrywki wymagały dogrywania danych z kaset lub podmieniania dyskietek.

Extras:
OtherCRTs - w tym folderze znajdziecie ponad 200 zrzutów nieoficjalnych kartridży w formacie .crt.
OfficialCRTs - w tym folderze znajdziecie ponad 200 zrzutów oryginalnych kartridży w formacie .crt i jeszcze ten sam zestaw w formacie .bin
Images - w tym folderze znajdują się pliki graficzne zrzutów ekranów, ekranów ładowania i miniaturki w formacie .tga przeznaczone dla wyświetlaczy urządzeń Sidekick64.

Dumps - zawiera pliki źródłowe oraz pliki .xml wykorzystywane przez autora podczas tworzenia tej kolekcji.

Docs - kilka dokumentów, z którymi warto się zapoznać, szczególnie z plikiem history.txt.

AlternativeFormats:
BINs - zawiera ponad 2000 plików .bin dla 64kb kartridży typu Hucky i MagicDesk ( te pliki zostały okrojone z wszelkich dodatków ) oraz ponad 1000 plików .bin dla 80kb kartridży MagicDesk.
EasyFlash - zawiera 46 plików .crt. Na każdym z tych kartridży znajduje się kolekcja gier
PRGs - zawiera dwa foldery, a w każdym z nich po ponad 2000 gier w formacie .prg
Tapecart - zawiera 25 plików w formacie .tcrt. Każdy z tych plików to kolekcja gier.

Jeśli ktoś chciałby pobrać OneLoad64 Games Collection v4, musi zajrzeć na YouTube.
W opisie pod filmem, który zamieścił autor znajdują się linki do paczki - KLIK

W tym wpisie znajdziecie zestawienie emulatorów które, pozwolą uruchomić wam romy z OneLoad64 Games Collection v4 : KLIK

Ze swojej strony mogę jedynie podziękować autorowi i osobą z nim współpracującym za ich ciężką pracę oraz życzyć dalszych sukcesów podczas rozwijania tego projektu.

Powiązane posty

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
View all comments